Menu

2021 NHSCA Sophomore National placewinners

132 lbs NHSCA champion Carter McCallister of Missouri (Photo/J Thomas Taylor/Columbia Tribune)

2021 NHSCA Sophomore National Placewinners

106 lbs placewinners

1st - Brady Roark (MO)
2nd - Carson Wagner (PA)
3rd - Bryson Terrell (TN)
4th - Caleb Uhorchuk (TN)
5th - Ty Tice (SC)
6th - Luke Sirianni (PA)
7th - Hunter Sloan (PA)
8th - Toby Billerman (IN)

113 lbs placewinners

1st - Jackson Baglio (NC)
2nd - Jacob Joyce (RI)
3rd - Zachary Jacaruso (PA)
4th - Anthony Ferraro (PA)
5th - Clay Gates (OK)
6th - Tyler Chappell (PA)
7th - Charlie Bunting (PA)
8th - Hayden Myers (RI)

120 lbs placewinners

1st - Luke Poore (DE)
2nd - Joel Brown (MD)
3rd - Cooper Haase (FL)
4th - Jaden Pepe (PA)
5th - Amantee Mills (GA)
6th - Ethan Lebin (PA)
7th - Tyler Knox (MA)
8th - Michael Pizzuto (MD)

126 lbs placewinners

1st - Eligh Rivera (FL)
2nd - David McClelland (FL)
3rd - Spencer Barnhart (PA)
4th - David Cross (MO)
5th - Gage Owen (MD)
6th - Eric Doran (VA)
7th - Matthew Repos (PA)
8th - Ethan Kolb (PA)

132 lbs placewinners

1st - Carter McCallister (MO)
2nd - Weston Dalton (CO)
3rd - Collin Arch (MO)
4th - Zachary Marrero (CO)
5th - Brock Woodcock (MO)
6th - Nathan Roth (PA)
7th - Frank Volpe (NY)
8th - Spencer Von Savoye (CA)

138 lbs placewinners

1st - JT Chance (OH)
2nd - Collin Dupill (VA)
3rd - Antonio Rodrigues (MD)
4th - Luke Bender (DE)
5th - Andrew Harmon (PA)
6th - Jonathon Malovich (CO)
7th - Luke Belcher (TN)
8th - Cooper French (AZ)

145 lbs placewinners

1st - Jeremiah Price (NC)
2nd - Dagen Condomitti (PA)
3rd - Ethan Mojena (FL)
4th - Brayden Shelton (MO)
5th - Cale Roggie (VA)
6th - Irish Furthmyre (MT)
7th - Lane Ewing (WY)
8th - Tyler Berish (PA)

152 lbs placewinners

1st - KJ Evans (OK)
2nd - Colby Isabelle (PA)
3rd - Michael Duggan (PA)
4th - Abraham Wojckiewicz (IL)
5th - Gavin Fernandez (CA)
6th - Justin Crutchmer (AR)
7th - Hunter Andel (OH)
8th - Landon Muth (PA)

160 lbs placewinners

1st - Sergio Montoya (CA)
2nd - Markell Rivera (AZ)
3rd - Rafael Hipolito (AL)
4th - Patrick Jackson (WV)
5th - Tim McDonnell (CA)
6th - Riggin Boger (UT)
7th - Brett Smith (MO)
8th - Dakota Hagedorn (WY)

170 lbs placewinners

1st - Dylan Newsome (OH)
2nd - Omaury Alvarez (GA)
3rd - David Barrett (MA)
4th - Justin Griffith (NJ)
5th - Daniel Comer Williams (FL)
6th - Toby Schoffstall (VA)
7th - Nathan Fury (KS)
8th - Dominic Joyce (FL)

182 lbs placewinners

1st - Camden McDanel (OH)
2nd - Max Agresti (DE)
3rd - Kingsley Menifee (VA)
4th - Elijah Edge (WV)
5th - Matthew Furman (PA)
6th - Thomas Stadel (TN)
7th - John Roberts (OK)
8th - Cole DuBois (NJ)

195 lbs placewinners

1st - Sonny Sasso (PA)
2nd - Brendan Gilchrist (CT)
3rd - Brady Colbert (VA)
4th - Jacob Scheib (PA)
5th - Corey Boerio (PA)
6th - Justin Soriano (NY)
7th - Eli Makel (PA)
8th - Ronin Hammond (IN)

220 lbs placewinners

1st - Dylan Russo (OH)
2nd - Sam Sorenson (NY)
3rd - Noah Todd (TN)
4th - Myles Johnson (OH)
5th - Erick Brothers Jr. (WV)
6th - Zachary Evans (PA)
7th - John Vinciguerra (NJ)
8th - Trent Sibble (NY)

285 lbs placewinners

1st - Riley Robell (PA)
2nd - Emmanuel Ulrich (PA)
3rd - Bill Brosko (PA)
4th - Logan Looney (VA)
5th - Derrick Hart (FL)
6th - Gage Howard (UT)
7th - Nathaniel Box (FL)
8th - Maddox Sunderman (AL)

Comments

Login or Register to post a comment