Menu

Super 32 Challenge Quarterfinal Pairings

During Saturday's competition in Greensboro, N.C. the championship bracket took the competition down to the quarterfinal round. While consolation wrestling will yield eight additional remaining wrestlers. Competition is still in progress on Saturday, and will continue Sunday morning at 8:00 a.m. Eastern Time.

106 pounds
Mason Gibson (Forest Hills, Pa./8th grade) vs. Mac Church (Waynesburg, Pa.)
Maxximus Martinez (St. John Bosco, Calif.) vs. Dylan Gilcher (Detroit Catholic Central, Mich.)
Charlie Farmer (Moline, Ill.) vs. Evan Mougalian (Kinnelon, N.J.)
Carter McCallister (Rock Bridge, Mo.) vs. Cory Land (Moody, Ala.)

113 pounds
Jeremiah Reno (Liberty, Mo.) vs. Jett Strickenberger (Lewis Palmer, Colo.)
Jacob Moon (Oregon Clay, Ohio) vs. Jacob Rivera (Selma, Calif.)
Diego Sotelo (Marmion Academy, Ill.) vs. Nico Provo (Green Farms, Ct.)
Joziah Fry (Coventry, R.I.) vs. Erik Roggie (St. Christopher's, Va.)

120 pounds
Jordan Williams (Collinsville, Okla.) vs. Andrew Chambal (Davison, Mich.)
Dustin Norris (Cincinnati LaSalle, Ohio) vs. Dean Peterson (St. John Vianney, N.J.)
Alex Almeyda (St. Joseph Montvale, N.J.) vs. Jordan Titus (Center Morinches, N.Y.)
Nick Babin (Emerson-Park Ridge, N.J.) vs. Maximo Renteria (Buchanan, Calif.)

126 pounds
Nic Bouzakis (Wyoming Seminary, Pa.) vs. Conor Knopick (Millard South, Neb.)
Ethan Oakley (Wheatmore, N.C.) vs. Antoine Allen (Cincinnati LaSalle, Ohio)
Ethen Miller (Park Hill, Mo.) vs. Caleb Tanner (Collinsville, Okla.)
Nick Nardone (Delbarton, N.J.) vs. Jacob Rundell (Oak Park River Forest, Ill.)

132 pounds
Jesse Mendez (Crown Point, Ind.) vs. Joel Vandervere (Warren Township, Ill.)
Anthony Clark (Delbarton, N.J.) vs. Julian Farber (Veterans, Ga.)
Wyatt Henson (Francis Howell, Mo.) vs. Daniel Cardenas (Pomona, Colo.)
Kenny Herrmann (Bethlehem Catholic, Pa.) vs. Henry Porter (Gilroy, Calif.)

138 pounds
Sam Hillegas (North Hills, Pa.) vs. Alek Martin (St. Paris Graham, Ohio)
Justin Rivera (Lake Highland Prep, Fla.) vs. Josh Edmond (Detroit Catholic Central, Mich.)
Mick Burnett (Elyria, Ohio) vs. Caden McCrary (Woodland, Ga.)
Nick Moore (St. Paris Graham, Ohio) vs. Lachlan McNeil (Wyoming Seminary, Pa.)

145 pounds
Joshua Saunders (Christian Brothers College, Mo.) vs. Manzona Bryant (Hudson WRA, Ohio)
Francis Morrissey (Veterans, Ga.) vs. Matthew Singleton (Woodward Academy, Ga.)
Ed Scott (Dubois, Pa.) vs. Noah Castillo (Lake Highland Prep, Fla.)
Bretli Reyna (South Dade, Fla.) vs. Joseph Zargo (Bergen Catholic, N.J.)

152 pounds
Chase Saldate (Gilroy, Calif.) vs. Cameron Robinson (Council Rock North, Pa.)
Luka Wick (San Marino, Calif.) vs. A.J. Kovacs (Iona Prep, N.Y.)
Matt Lee (Evansville Mater Dei, Ind./NLWC) vs. Brayden Roberts (Parkersburg South, W.Va.)
Dominic Isola (Lake Highland Prep, Fla.) vs. Peyton Hall (Oak Glen, W.Va.)

160 pounds
Cael Valencia (St. John Bosco, Calif.) vs. Lucas DeSilva (Collins Hill, Ga.)
John Martin Best (Parkersburg, W.Va.) vs. Enrique Munguia (Elyria, Ohio)
Derek Gilcher (Detroit Catholic Central, Mich.) vs. Dylan Reinert (Gettysburg, Pa.)
Jack Blumer (Kiski Area, Pa.) vs. Thayne Lawrence (Frazier, Pa.)

170 pounds
Gavin Kane (Cambridge, Ga.) vs. Shane Reitsma (Howell, N.J.)
Connor O'Neill (DePaul Catholic, N.J.) vs. Leonard Pinto (Stroudsburg, Pa.)
Greyden Penner (Liberty, Mo.) vs. Trey Kibe (Mifflin County, Pa.)
Graham Calhoun (Plymouth, Ind.) vs. Clayton Ulrey (Lower Dauphin, Pa.)

182 pounds
Gerrit Nijenhuis (Canon-McMillan, Pa.) vs. Joseph Walker (Mishawaka, Ind.)
Tanner Mendoza (Valiant Prep, Ariz.) vs. Nathan Warden (Christiansburg, Va.)
Simeone Holmes (Cosby, Va.) vs. Jake Evans (Elyria, Ohio)
J.T. Davis (Smyrna, Del.) vs. John Poznanski (Colonia, N.J.)

195 pounds
Luke Montgomery (Bethel Park, Pa.) vs. Jack Wimmer (McDonogh, Md.)
Austin Walley (Ellwood City, Pa.) vs. Santos Cantu (Sprague, Ore.)
Jack Darrah (Christian Brothers College, Mo.) vs. Evan Bates (Chesterton, Ind.)
Brandon Hoselton (Prairie Central, Ill.) vs. Isaac Trumble (Millard South, Neb.)

220 pounds
Braxton Amos (Parkersburg South, W.Va.) vs. Matthew Kaplan (Lake Highland Prep, Fla.)
Nick Benton (Somerset Academy, Fla.) vs. Cody Goodman (Deerfield, Ill.)
Chase Horne (West Laurens, Ga.) vs. Bryan Canedo (Palm Beach Gardens, Fla.)
Chad Nix (Jensen Beach, Fla.) vs. Dorian Crosby (Erie Cathedral Prep, Pa.)

285 pounds
Hunter Catka (Sun Valley, Pa.) vs. Skylar Coffey (Brentwood, Tenn.)
Alex Coleman (Hamilton Ross, Ohio) vs. Garrett Kappes (McDonogh, Md.)
Colby Whitehill (Brookville, Pa.) vs. Tyler Delooff (Lowell, Mich.)
Isaiah Vance (Hempfield Area, Pa.) vs. Hayden Copass (Westville, Ill.)

Comments

Login or Register to post a comment